Ekonomi

Bakan Özhaseki: Yerinde Dönüşümle Malatya’da esnafımızın yüzü gülüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlattığımız ‘Yerinde Dönüşüm’ projemizle esnafımız, Malatya’da da gülümsüyor. “Yerinde Dönüşüm” projemiz kapsamında 29 Temmuz Cumartesi günü Malatya’nın kalbi tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda ilk kazmayı vuruyor ve çarşımızın üretimine başlıyoruz. Toplam 250 bin metrekare alan üzerine kuracağımız Bakırcılar Çarşısı’nın ilk etabında 7.600 metrekare alan üzerine 293 adet dükkan ve 165 araçlık kapalı otopark inşa edeceğiz. Yerinde yapacağımız Bakırcılar Çarşısı’nı da en kısa sürede tamamlayarak şehrimizin ticari hayatını canlandıracak, iş yerlerimizi eski verimli ve keyifli günlerine kavuşturacağız.

“SİTE İÇİ DÖNÜŞÜM TÜM İSTEĞİMİZ OLDU”

Mağdur esnaf, bakanlık kontrolünde başlatılan “Yerinde Dönüşüm” projesinden memnun olduklarını belirterek, iş yerlerinin kaldırılmasıyla bölgedeki ekonomik hayatın canlanacağını söyledi.

‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ile yıllardır çalıştıkları bölgedeki işyerlerinin yeniden kurulacak olmasından memnun olan Malatyalı depremzede esnafı, duygularını şu sözlerle dile getirdi: Bakırcılar Çarşısı Malatya’nın kalbi. Bakırcılar Çarşısı’nda ilk kazmanın isabet etmesi bizleri sevindirdi. Proje tamamlandığında hem ticaret hem de insan canlanacak. Herkese fayda sağlayacaktır. Çok şükür Cumhurbaşkanımızın vaatleri yerine getiriliyor. Bu sözler yerine getirildiği sürece biz esnaf olarak çok memnunuz” dedi.

yenimahallehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu