Haber

Konya’dan ilk hac kervanı dualarla uğurlandı

Konya’dan ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Veda programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, böyle bir ana şahit olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, sabırla bekleyen herkese hac ibadetinin bir an önce nasip olmasını diledi.

Sultan Selim Camii’nde düzenlenen uğurlama programında önce Kuran-ı Kerim okundu. Ardından Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge hacı adaylarına kısa bir konuşma yaptı. prof. Öge, “Devletimiz ve ülkemiz adına bizi ilk günkü faaliyete layık gören Rabbimize hamd olsun, Efendimize selam olsun. Yaklaşık 3 bin 500 kardeşimizi hacca uğurlayacağız. , İnşallah. Yolunuz açık olsun. İbadetleriniz kabul olsun. Rabbim bizlere mağrur bir hacı nasip etsin.”

Hac adaylarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, böyle bir mutluluğa şahit olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Önder Uğur İbrahim Altay, “Asırlık Türkiye’de böylesine hayırlı bir işe başlamak bizim için büyük bir mutluluk. 2023 yılının ilk hac kafilesini Sultan Selim Camii’nden uğurluyoruz. Hepsine hayırlı yolculuklar diliyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Ardından ilk hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu