Haber

Trafik jandarması Aksaray’da motosiklet denetimlerini artırdı

Aksaray’da trafik jandarması, motosikletlerin karıştığı ölümlü ve yaralanmalı kazaları önlemek amacıyla uygulama ve denetimlerini artırdı.

Aksaray’da trafik kazalarının önlenmesi ve en aza indirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube ekipleri, yaz mevsimi nedeniyle trafikte yoğunlaşan motosikletlere yönelik denetimlerini artırdı. Motosiklet kazalarının çoğu ölümle sonuçlanırken, trafik jandarma ekipleri ilçe, belde ve köy yollarında kontrolsüz trafiğe izin vermiyor. Yollarda görev yapan trafik jandarmaları, tüm motosikletleri tek tek durdurarak kontrol ediyor. Motosikletlerin sürücü belgeleri, ehliyet, kask ve gözlükleri, muayene ve sigortaları da denetleniyor. Kontrollerde durdurulan motosikletlerin çalınması, sahte veya çift plaka kullanılması ihtimaline karşı plaka ve motor-şasi numaralarını kontrol eden trafik jandarmaları, sürücüleri hız yapmamaları ve dikkatsizlik yapmamaları konusunda da uyarıyor.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Motosiklet kazalarını en aza indirmeye yönelik denetim ve bilgilendirme çalışmalarımız Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından kesintisiz olarak devam edecek.” – AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu