Ekonomi

Tosyalı Holding’ten Çinli üretici ile işbirliği

Türkiye, Cezayir, Senegal ve Angola’daki yatırımları, Amerikan ve Japon devleri ile yaptığı işbirlikleri ile dünya çelik üretimindeki konumunu güçlendiren Tosyalı Holding, paydaşları ile farklı ülkelerde değer yaratacak işbirliklerini geliştirmeye devam ediyor.

Tosyalı Holding, geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük çelik üreticisi China Baowu Steel Group ile Stratejik İşbirliği görüşmelerini tamamlayarak sürdürülebilir büyüme yolunda bir adım daha attı.

Bu iş birliği, Tosyalı Holding’in dünya pazarlarındaki büyüme stratejisine ve yeni yatırımlarına stratejik katkı sağlayacak, iki şirketin farklı pazarlardaki iş birliklerinin önünü açacak ve Tosyalı’nın dünyanın farklı noktalarında yapmayı planladığı yatırımlar için stratejik fırsatlar yaratacak. dünyada, özellikle Cezayir’den sonra Afrika’da. .

“Küresel büyümemizi sürdüreceğiz”

Geçtiğimiz günlerde Baowu Küme Lideri Chen Derong ile bir araya gelen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Demir çelikte sürdürülebilirlik odaklı, ileri teknoloji ve katma değeri yüksek yatırımlarımızla büyümeye devam ederken, küresel büyüme vizyonumuzun bir parçası olarak yurt dışındaki işbirliklerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Daha istikrarlı ve sürdürülebilir bir büyüme için bu medikal işbirliklerine önem veriyoruz. Bu anlamda uzun yıllardır farklı projelerde birlikte çalıştığımız China Baowu Steel Group ile bu stratejik ortaklık bizim için çok değerli.

Bildiğiniz gibi şu anda Cezayir, Angola ve Senegal’de yatırımlarımız var ve bu iş birliği ile bu bölgelerde ve özellikle körfez bölgesindeki yatırımlarımızı daha da güçlendireceğimize inanıyorum. Belirlediğimiz küresel hedeflere ulaşmak ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam etmek için iş birliğimizi genişleterek sürdüreceğiz.”

Baowu Küme Lideri Chen Derong, Tosyalı Holding ile kazan-kazan yaklaşımıyla işbirliklerini genişletmeyi dört gözle beklediklerini belirterek, “Tosyalı Holding ile işbirliğimizi derinleştirdiğimiz için son derece mutluyuz. Bu işbirliğinin her iki taraf için de çok faydalı olacağına inanıyorum.”

Tosyalı Holding, Sinosteel Engineering & Technology Co. ile 20 yılı aşkın süredir başarılı işbirlikleri yürütmektedir. Tosyalı, Cezayir’deki tesisinde dünyanın en büyük DRI modülünü devreye aldı ve bu süreçte Sinosteel ile çalıştı.

Baowu Group ile bu stratejik iş birliği ile dünyanın önde gelen yeşil çelik üreticilerinden Tosyalı Holding, yaş çelik üretimindeki tecrübesini Baowu Kümesi’nin gücüyle birleştirerek yeni nesil yeşil çelik yatırımlarını daha da büyütecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu