Haber

Kılıçdaroğlu’nun “değişim” sözlerine Tanju Özcan’dan tepki: Özetle değişmeyecek tek liderim diyor.

Kemal Kılıçdaroğlu mağlubiyetinin ardından. Seçimin ertesi günü bir video paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “değişim” mesajı vererek CHP’nin genel başkan adayı olduğunu söyledi. Seçimlerden 12 gün sonra suskunluğunu bozan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı canlı yayında İmamoğlu’nun davetini yorumladı.

“GÜZEL BİR ÇAĞRI”

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının görevlerine devam etmesi gerektiğini söyleyerek CHP Genel Başkanlığı yolunu bir kez daha kapattı. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Değişime davet çok güzel bir davet. Ben değişime karşıyım diyebilir misiniz? Hayatın kendisi değişim üzerine kurulu. Değişim talep ediyorsunuz, bu değişim bugün değil aslında olacak.” ama yarın hayatın değişiminin bir gereğidir.Cinsiyet kotamız var, gençlik kotamız var.Bu değişim belli bir zaman diliminde oluyor.Değişimin kendi içinde aşamaları var.Değişim talebi olabilir.

“SEÇİLDİKLERİ BELEDİYEYE HİZMET VERMELİLER”

Belediye Başkanları seçildikleri ilçeye hizmet etmek zorundadır, bu onların birinci önceliğidir. İnsanlar kendilerine hizmet etmeleri için onları seçtiler. Bunu söylememden daha doğal ne olabilir? Millet seni İstanbul’a, Ankara’ya, Adana’ya seçti… Buraları bırak başka şeyler yap; olmaz… Bu siyasetin temeline aykırıdır. Bunun olmaması siyaset yapmaması gerektiği anlamına gelmez. Öncelik bu.”

TANJU ÖZCAN’DAN TEPKİ

CHP’de değişiklik isteyen isimlerden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki geldi. Sosyal medyada paylaşım yapan Özcan, “Dün gece Sayın Cumhurbaşkanı’nı dikkatle izledim. Özetle değişmeyen tek şey değişimdir, her şey herkes değişebilir ama o değişecek tek liderim diyor. Değişmeyin kusura bakmayın arkadaşlar beni düşünerek yazmayın diyorlar ama Kılıçdaroğlu Bey değişimin bir parçasıyım demiyor susamam susmayacağım otur. Gerekirse bozuk paramı alırım!!!” sözlerini kullandı.

golyakaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu