Haber

Gazeteci Merdan Yanardağ’ın 8 yıl 2 aya kadar hapsi istendi.

Gazeteci Merdan Yanardağ’ın bir gazete ve internet sitesinde yer alan yazısında Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 8 yıl 2 aya kadar hapis istemi istendi.

Bir gazetede ve gazetenin internet sitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında aşağılayıcı yazılar yazdığı iddiasıyla yargılanan Merdan Yanardağ’ın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, başka bir kabahatten tutuklu bulunan sanık Merdan Yanardağ katılmazken, tarafların avukatları hazır bulundu.

Görüş açıklandı

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın 10 Nisan 2022 ile 29 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında bir gazetede ve gazetenin internet sitesinde 7 bölüm halinde yayınlanan ‘faşizm ve İslami faşizm’ başlıklı yazıların yazarı olduğunu belirtti. , 2022. Açıklanan görüşte, söz konusu yazıların Cumhurbaşkanı’na hitaben yazıldığı konusunda tereddüt bulunmadığı, yazı bir bütün olarak değerlendirildiğinde “hile,” gibi suçlamalar nedeniyle somut gerçekler içerdiği kaydedildi. seçimlerde halkın iradesini ele geçirmek”.

8 yıl 2 aya kadar hapis istemi

Mütalaada sanık Merdan Yanardağ’ın “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 5 aydan 8 yıl 2 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Duruşmada müşteki avukatı mütalaaya katıldığını belirterek sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma yapabilmek için mahkemeden süre istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık avukatına savunma yapması için mühlet verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. – İSTANBUL

haber-adapazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu