Haber

Çıldır’da altyapının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarına başlandı

Çıldır’da altyapının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Çıldır Belediyesi tarafından yürütülen altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Çıldır Belediyesi Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu öncülüğünde yapılan fedakarlıkla birlikte Çıldır Tabur Komutanlığı önünde asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Çıldır Belediyesi, yağmur suyu drenajı ve doğalgaz boru bordür çalışmalarının yanı sıra ilçedeki altyapı ve ilçedeki tüm kanalizasyon hatlarının güzelleştirilmesi için çalışmalar başlattı.

Yaklaşık 3 ay süren altyapı çalışmalarının ardından üst yapıya başlandı. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda düzeltme ve kumlama çalışmaları yapılarak sıcak asfalt dökülmeye başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, “Büyük sorun yaşadığımız ilçemizde tüm kanalizasyon hatlarını yeniledik. Ayrıca yağmur suyu drenaj kanalları yaparak ilçede su baskınlarının önlenmesini hedefledik. Bu çalışmalar Son derece başarılı. İlçemizin altyapısını kalıcı hale getirdik. Ayrıca doğalgaz borularını da kalıcı hale getirdik.” “İlçemize doğalgazı asfaltlayarak ulaştırmak için ilk adımı attık. Altyapımızın tamamlanmasının ardından fedakarlığımızı yaparak sıcak asfaltlama çalışmamıza başladık. Asfaltlama çalışmamızı en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız. Halkımızın” dedi. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu