Haber

12 Yaşındaki Çocuk Asılmış Bulundu: Türkiye’nin Konuştuğu O Kaçak Medrese Kapatıldı

Şanlıurfa’da bir ahırda asılı kalan 12 yaşındaki Abdulbaki Dakak’ın eğitim gördüğü kaçak medrese kapatıldı. Medresede görev yapan imam açığa alındı.

5 gündür kayıp olan Abdulbaki’nin cansız bedeni, önceki gün gönderildiği Kuran kursunun yanındaki ahırda asılı halde bulundu.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Abdulbaki Dakak, bir yıl önce ailesi tarafından Eyyübiye ilçesine bağlı Beşat Köyü’ndeki yatılı Kuran kursuna gönderildi.

Kursun Diyanet İşleri Başkanlığı’na kayıtlı herhangi bir etkinliğinin olmadığı ve resmi olmadığı belirtildi. Bir yıldır burada eğitim gören çocuk, geçen hafta evine döndü. Dakak, Kuran kursuna gitmek istemediğini söyledi. Ancak aile kabul etmedi.

Pazartesi günü yine Kuran kursuna giden çocuk ortadan kayboldu. Abdulbaki çevre köylere bilgi verilerek her yerde arandı ancak ulaşılamadı. 5 gündür kayıp olan Abdulbaki’nin cansız bedeni, önceki gün gönderildiği Kuran kursunun yanındaki ahırda asılı halde bulundu.

12 yaşındaki bir çocuğun ölümü Türkiye’nin ayağını kaldırdı. Dakak’ın cenazesi Ceylanpınar’da toprağa verilirken, jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Dakak’ın “kendini asarak” intihar ettiği belirtildi.

demirozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu